Chata Hraběnka hostila v půlce ledna celkem 30 lyžařů. Tentokrát nás přivítalo opravdové zimní počasí s každodenním přívalem sněhu. Studenti si tak mohli vyzkoušet lyžování na různých typech sněhu. Samotný lyžařský výcvik proběhl zcela bez problémů a k velké spokojenosti našich lyžařů (některým se vůbec nechtělo domů... 😊

Dne 23. ledna 2019 navštívilo 45 studentů končících maturitních ročníků ze Sadů (několik i ze 3. a 2. ročníků) Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání v prostorách PVA Expo Praha Letňany.

Veletrh nabízí informace, které studenti nenajdou na internetu ani na dnech otevřených dveří škol. Hlavními plusy jsou zejména přednášky vystavovatelů a možnost osobního setkání se zástupci, a hlavně studenty jednotlivých škol, kteří ochotně poskytnou informace z první ruky.

XII. ročník veletrhu studentům nabídl více než 180 univerzit, vysokých, vyšších odborných škol a jiných vzdělávacích institucí. Vystavovatelé přijeli z České republiky a dalších 13 zemí.

 Doporučujeme: 

* UN č. 44-45/18 s informacemi o vysokých školách pro akademický rok 2019/20 vyjdou 4. prosince 2018

* UN č. 42-43/18 s informacemi o středních a vyšších odborných školách pro školní rok 2019/20 vyjdou 27. listopadu 2018

Užitečné internetové adresy:

Ministerstvo školství  Aktuality   

Ministerstvo školství - Veletrh Gaudeamus - prezentace Povinné minimum pro budoucí studenty a studentky vysoké školy

Atlas školství – přehled škol a studijní nabídky 

Vysoké školy  - zde  

Infoabsovent  - informační  systém o uplatnění absolventů na trhu práce, rady pro středoškoláky   

SCIO  - cesta ke vzdělání – informace o přijímacích zkouškách, o školách, testy, kurzy 

EURES  - práce v Evropě    

Nová maturita - informace o podobě a harmonogramu maturity

Již tradičně se žáci, učitelé i ostatní pracovníci školy sešli poslední školní den roku 2018 u rozsvíceného vánočního stromečku a společně si zazpívali koledy, ale také další písně. Atmosféra byla pohodová. Krásné Vánoce.

V rámci výuky maturitního předmětu Zdravověda, jsme se studentkami třídy Ko3 navštívili Wellness a Fitness centrum Octárna v Kutné Hoře. Ke zdravému životnímu stylu a relaxaci budoucích kosmetiček patří pohyb. Besedovali jsme o možnostech aktivního trávení volného času. Studentky od vedení centra obdržely každá volný vstup na lekce Pilates a Bodyformingu.

Dne 18.12.2018 navštívili studenti 4. ročníku oboru mechanik elektronik areál ČKD Kutná Hora, kde si prohlédli elektrárnu, která zásobuje část Kutné Hory teplem a elektrickou energií. Prohlídka byla velmi zajímavá a všem zúčastněným se velice líbila.

Dne 18.1.2019 nás v kadeřnickém salonu navštívila školitelka z Paul Mitchell Nina Krajčo, byl to pro nás opět skvělý pracovní den. Stoprocentně to nebyla poslední  Niny návštěva.

Něco málo o Nině z článku Paul Mitchell.

Nina Krajčo
Těžko hledat kadeřnickou oblast, ve které by Nina nepatřila k absolutní špičce. Kadeřník roku v pánské kategorii, členka mezinárodního týmu Fashion week, vyhledávaný a ceněný hairstylista pro kampaně a reklamy nejrenomovanějších firem a fashion magazínů v České republice i v zahraničí, technolog, školitel s 13 letou mezinárodní praxí a v neposlední řadě také obdivovaný komerční kadeřník pečující o své klienty v pražském RED salonu – tím vším je Nina. Unikátní kombinace nabytých zkušeností a neutuchající zápal pro vlasy dělá z jejich seminářů výjimečný profesionální zážitek.

Žáci ze třídy 1. S se dne 17. 12. 2018 zúčastnili exkurze do Prahy. V rámci této exkurze si prohlédli vánoční trhy na Staroměstském i Václavském náměstí, načerpali vánoční atmosféru a rozšířili si poznatky o zajímavých vánočních zvycích a tradicích.

V sobotu 12.1.2019 si pro svoje maturitní šerpy přišli studenti maturitního ročníku KM4. Velmi vydařený ples měl téma Hollywood. Studentky a studenti se prošli po červeném koberci ve světle reflektorů a společně se svými nejbližšími se pobavili a zatančili si.  Fotografie dodáme po zpracování...

Ve čtvrtek 13. prosince jsme se vypravili na zeměpisnou exkurzi do Prahy. Naším cílem se tentokrát staly dvě historické budovy na Betlémském náměstí - Betlémská kaple a Náprstkovo muzeum.

Kontakty

Střední odborná škola a
Střední odborné učiliště řemesel Kutná Hora

Čáslavská 202, 284 01 Kutná Hora

Elektronická podatelna: sockhkr-s.cz

Telefon: +420 327 533 411
Fax: +420 327 513 261

Email: infososkh.cz

 

Ruku v ruce s praxí

Našim žákům zajišťujeme teoretickou výuku i odborný výcvik. Velkou výhodou naší školy je spojení maturitních, učebních a nástavbových oborů do jednoho celku. Žák, který si ukousl velké sousto a nestačí na náročné maturitní studium, může bez problémů přejít do oboru s výučním listem. Naopak vyučení, kteří chtějí získat i maturitu, mohou u nás pokračovat v nástavbovém studiu.

©2019 SOŠ a SOU řemesel Kutná Hora. All Rights Reserved.

Search