Úspěšná stáž ve Francii

1905 FranciePřed několika dny se vrátil náš student Aleš Studnička ze 6měsíční pracovní stáže ve Francii.

Městečko Tours se stalo jeho novým domovem. Zakladatelem projektu je francouzský europoslanec Jean Arthuis a škola Les Compagnons du Devoir. Jedná se o síť 57 učilišť po celé Francii. Aleš měl skutečně štěstí, že mohl být toho všeho přímým účastníkem. Rád se s námi podělil o své zážitky ze stáže.

Samotná škola v Tours je moderně postavená a velice slušně vybavená. Alešův pracovní den začínal ráno v 8 hodin a zpět na školní internát se dostal po 17. hodině. Jako vyučený strojní mechanik pracoval ve strojírenské firmě, kde se mimo jiné zdokonalil v technologii pálení laserem. V začátcích mu v komunikaci pomáhala angličtina, ale hlavním jazykem byla samozřejmě francouzština. Ve volném čase se snažil cestovat. Silvestr strávil v Paříži a jak sám říká, bylo to super. V blízké budoucnosti by se rád do Francie vrátil, ale nejdříve si chce dokončit studium a úspěšně zvládnout maturitu v příštím roce.

Aleš zkrátka chytil svou příležitost přímo za pačesy!

Kontakty

Střední odborná škola a
Střední odborné učiliště řemesel Kutná Hora

Čáslavská 202, 284 01 Kutná Hora

Elektronická podatelna: sockhkr-s.cz

Telefon: +420 327 533 411
Fax: +420 327 513 261

Email: infososkh.cz

 

Ruku v ruce s praxí

Našim žákům zajišťujeme teoretickou výuku i odborný výcvik. Velkou výhodou naší školy je spojení maturitních, učebních a nástavbových oborů do jednoho celku. Žák, který si ukousl velké sousto a nestačí na náročné maturitní studium, může bez problémů přejít do oboru s výučním listem. Naopak vyučení, kteří chtějí získat i maturitu, mohou u nás pokračovat v nástavbovém studiu.

partnervideo

©2020 SOŠ a SOU řemesel Kutná Hora. All Rights Reserved.

Search