Portugalsko podzim 2016

Portugalsko podzim 2016
Ano, tak daleko zamíří studenti Střední odborné školy a učiliště řemesel v Kutné Hoře. V rámci projektu Erasmus + se celkem čtyřicet studentů s pedagogickým dozorem zúčastní dvoutýdenní odborné stáže v severním Portugalsku. První dvacetičlenná skupina odcestuje již začátkem listopadu a druhá na jaře v příštím roce. Jedná se o nejlepší žáky oborů Mechanik elektronik, Kosmetické služby, Sociální činnost a Kuchař číšník.
Odborné praxe budou probíhat ve firmách v městečku Barcelos, ležícím asi 20 kilometrů od Atlantiku v provincii Minho. Město je známé legendou o kohoutovi, který se stal národním symbolem. Během pobytu budou studenti poznávat portugalskou historii, obyvatele, památky a také ochutnají speciality tamní kuchyně. Opravdu se vydají na zkušenou napříč Evropou.
Získané evropské prostředky pokryjí veškeré náklady na dopravu, stravování, ubytování a pojištění.  Věříme, že zkušenosti získané na tomto pobytu naši stážisté plně využijí při dalším studiu a ve svém budoucím zaměstnání. Dnešní evropské země přeci nabízí spoustu pracovních příležitostí mimo jiné i pro šikovné a jazyka znalé absolventy odborných škol.
Naším partnerem v Portugalsku je nezisková organizace Intercultural Association Mobility Friends, která zajišťuje vhodná pracoviště, ubytování, stravování a kulturní rozvoj žáků. Pro studenty to bude znamenat pobyt v cizí zemi, v cizím pracovním prostředí, kde se budou muset poprvé postarat sami o sebe a tím prokázat určitou odvahu a zodpovědnost. Rozhodně to nebude lehké, ale příležitost chytili přímo za pačesy.

Kontakty

Střední odborná škola a
Střední odborné učiliště řemesel Kutná Hora

Čáslavská 202, 284 01 Kutná Hora

Elektronická podatelna: sockhkr-s.cz

Telefon: +420 327 533 411
Fax: +420 327 513 261

Email: infososkh.cz

 

Ruku v ruce s praxí

Našim žákům zajišťujeme teoretickou výuku i odborný výcvik. Velkou výhodou naší školy je spojení maturitních, učebních a nástavbových oborů do jednoho celku. Žák, který si ukousl velké sousto a nestačí na náročné maturitní studium, může bez problémů přejít do oboru s výučním listem. Naopak vyučení, kteří chtějí získat i maturitu, mohou u nás pokračovat v nástavbovém studiu.

partnervideo

©2020 SOŠ a SOU řemesel Kutná Hora. All Rights Reserved.

Search