Portugalsko jaro 2017

Portugalsko jaro 2017
Celkem čtyřicet studentů se se svým pedagogickým dozorem se zúčastnilo dvoutýdenní odborné stáže v severním Portugalsku. První dvacetičlenná skupina oborů Mechanik elektronik a Kosmetické služby odcestovala začátkem listopadu, na obory Sociální činnost a Kuchař číšník cesta čekala v březnu roku 2017. Praxe probíhaly u firem v městečku Barcelos, ležícím asi dvacet kilometrů od Atlantiku v provincii Minho. Město je mimochodem známé legendou o kohoutovi, který se stal národním symbolem Portugalska. Dívky oboru Kosmetické služby nastoupily na praxi v tamních kosmetických salónech, mechanici elektronici v elektrofirmách. Během dvou pracovních týdnů se studentky oboru Sociální činnost seznámily s charakterem práce v portugalských pečovatelských domovech, vyzkoušely si práci v domovech pečujících o malé děti ve věku 4 měsíce až cca 5 let, školní děti (družinové poškolní činnosti) a seniory. Kuchaři si vyzkoušeli přípravu jídel a nápojů v tamních restauračních zařízeních a uplatnili své dovednosti při práci v kuchyních portugalských gastronomických zařízení, když pomáhali v pizzerii, restauracích, jídelně a kavárně.
Během pobytu se naší studenti seznámili i s historií a památkami země, jejími obyvateli a ochutnali rovněž speciality portugalské kuchyně. Zahraničním partnerem byla nezisková organizace Intercultural Association Mobility Friends, která zajistila vhodná pracoviště, ubytování, stravování i kulturní zážitky žáků

Kontakty

Střední odborná škola a
Střední odborné učiliště řemesel Kutná Hora

Čáslavská 202, 284 01 Kutná Hora

Elektronická podatelna: sockhkr-s.cz

Telefon: +420 327 533 411
Fax: +420 327 513 261

Email: infososkh.cz

 

Ruku v ruce s praxí

Našim žákům zajišťujeme teoretickou výuku i odborný výcvik. Velkou výhodou naší školy je spojení maturitních, učebních a nástavbových oborů do jednoho celku. Žák, který si ukousl velké sousto a nestačí na náročné maturitní studium, může bez problémů přejít do oboru s výučním listem. Naopak vyučení, kteří chtějí získat i maturitu, mohou u nás pokračovat v nástavbovém studiu.

partnervideo

©2020 SOŠ a SOU řemesel Kutná Hora. All Rights Reserved.

Search