Irsko podzim 2017

Irsko podzim 2017
V rámci programu Erasmus+ se začátkem listopadu 2017 celkem 16 studentů SOŠ a SOU řemesel Kutná Hora zúčastnilo pracovní stáže v Irsku v doprovodu angličtinářky Mgr. Anny Schusterové. Zúčastnění byli 4 mechanici-elektronici, 4 kosmetičky a 2 zámečníci ze školy na Čáslavské, pak 3 studentky ze sociální činnosti a 3 z veřejnosprávní činnosti ze Seifertových sadů. Všichni žáci měli možnost si prakticky vyzkoušet svou specializaci v irských firmách v Mallow, nebo poblíž Mallow v distriktu Cork (jihozápadní Irsko). Naším partnerem v Irsku byla nezisková organizace Your International Training. Získané evropské prostředky pokryly veškeré náklady na dopravu, stravování, ubytování a pojištění.
Ubytování a strava byly poskytnuty v rodinách v Mallow, bydlelo se po dvojicích. Studenti měli jedinečnou možnost se blíže seznámit s irskou kuchyní a místním rodinným a společenským životem, jako třeba slavení Halloweenu.
Na praxích kosmetičky, elektromechanici a zámečníci pracovali sami, veřejnosprávní činnost ve dvojici a sama, studentky sociální činnosti dohromady. Studenti pracovali vždy od pondělí do pátku v různých časových intervalech, dohromady odpracoval každý 60 hodin.
O víkendech byl volný čas na to poznávat okolí a krásu irské krajiny. Výlety byly organizovány na Cliffs  of Moher, na krásné výhledy z mořských pobřeží, do měst Cork, Kinsley a Cobh.
Celkově byla praxe přínosem, studenti zažili mnoho nového, mnohému novému se přiučili a měli možnost zažít anglicky mluvící prostředí a tím si vylepšit své jazykové dovednosti. Věříme, že zkušenosti získané na tomto pobytu, naši stážisté plně využijí při dalším studiu a ve svém budoucím zaměstnání.

Kontakty

Střední odborná škola a
Střední odborné učiliště řemesel Kutná Hora

Čáslavská 202, 284 01 Kutná Hora

Elektronická podatelna: sockhkr-s.cz

Telefon: +420 327 533 411
Fax: +420 327 513 261

Email: infososkh.cz

 

Ruku v ruce s praxí

Našim žákům zajišťujeme teoretickou výuku i odborný výcvik. Velkou výhodou naší školy je spojení maturitních, učebních a nástavbových oborů do jednoho celku. Žák, který si ukousl velké sousto a nestačí na náročné maturitní studium, může bez problémů přejít do oboru s výučním listem. Naopak vyučení, kteří chtějí získat i maturitu, mohou u nás pokračovat v nástavbovém studiu.

partnervideo

©2020 SOŠ a SOU řemesel Kutná Hora. All Rights Reserved.

Search