KA2 Podpora ICT kompetencí

2.2 Podpora ICT kompetencí žáků

V lednu a únoru 2020 probíhala výuka a práce se studenty SŠ a ZŠ v rámci kroužků týkající se 3D tisku a technologií na zpracování předloh pro tisk. Specifika jiných platforem, výukový software, nové metody použití digitálních technologií.
 
V únoru a březnu 2020 byli žáci netechnických oborů seznámeni s možnostmi práce s grafickými soubory a práce s grafikou na různých platformách. Byly probrány možnosti použití software placeného i dostupného zdarma.
 
Kroužky 3D tisk seznamují žáky základní školy s možnostmi 3D tisku. Žáci střední školy ukazují žákům základní školy, jak se tiskne na 3D tiskárně, jak si sami navrhnou model vlastního výrobku. Seznámí žáky základní školy s různými konstrukcemi 3D tiskáren, s různými způsoby 3D tisku. Ukážou žákům základní školy seřízení tiskárny, vyčištění, přípravu tisku. Seznámí se s možnostmi a využitím tohoto zařízení.
 
Kroužky 3D tisk seznamují žáky s možnostmi 3D tisku. Naučí žáky, jak si sám navrhnout model vlastního výrobku. Seznámí se s různými konstrukcemi 3D tiskáren, s různými způsoby 3D tisku. Naučí se tiskárnu seřídit, vyčistit, tisknout vzorky. Seznámí se s možnostmi a využitím tohoto zařízení v dnešní době.
 

zavřít tuto stránku