Domov mládeže při SOŠ a SOU řemesel Kutná Hora

Žákům se špatným dopravním spojením do školy nabízíme ubytování v našich domovech mládeže. První z nich se nachází přímo v areálu školy v Čáslavské ulici a jeho kapacita je 96 ubytovaných žáků. Druhý domov mládeže, jehož kapacita je 39 ubytovaných, stojí v centru Kutné Hory, v Husově ulici. Tento domov mládeže je v současné době využíván ke komerčnímu ubytování.

Domov mládeže zabezpečuje žákům školy ubytování a celodenní stravování. Úrovní vybavení paří k nejmodernějším v regionu. Žáci jsou ubytováni ve čtyřlůžkových pokojích s vlastní koupelnou se sprchovým koutem a sociálním zařízením. K dispozici mají několik kluboven s rozličným zaměřením a vybavením. Každý si zde může zahrát mnoho společenských her, sledovat TV se satelitním příjmem a videorozvodem. V DM je solidně vybavená knihovna, kde si žáci mohou zapůjčit rozličnou beletrii zábavnou i naučnou. Pokoje DM jsou propojeny Wi-Fi sítí. 

Nejzajímavější a pro tento věk nejpřitažlivější jsou široké možnosti sportovního vyžití. Žáci ubytovaní i denně dojíždějící mohou celoročně navštěvovat novou sportovní halu určenou k provozování takřka všech míčových her, gymnastiky i některých disciplín lehkoatletických. Součástí haly je rovněž účelně vybavená posilovna. V areálu školy jsou další sportoviště, na kterých lze od jara do podzimu provozovat mnoho sportů /např. tenisový kurt, kuželková dráha, minigolf, hřiště na nohejbal, odbíjenou, badminton, basketbal a malou kopanou/.Velké oblibě se těší pravidelná cvičení dívek /aerobik, zumba, jóga, kalanetika, strečink, posilování/. Milovníky minigolfu jistě potěší deset drah různých obtížností.

V budově domova mládeže jsou rozmístěny stoly na stolní tenis a stolní fotbal a vzduchovková střelnice, která patří k nejnavštěvovanějším.

Necelých sto metrů od areálu školy je plavecký bazén s venkovním koupalištěm s tobogány a skluzavkami, o pár kroků dále pak krytý zimní stadion. Žáky hojně navštěvovaná je i bobová dráha.

Jednou z nejatraktivnějších činností je vodní turistika. Dostatečný počet lodí a občasné výjezdy na blízké i vzdálenější vodní toky jsou zpestřením volných chvil v domově mládeže. Velkému zájmu se těší i cykloturistika. Horská kola, jimiž naše škola disponuje, jsou v časté permanenci.

V zimním období je využíváno vybavení pro sjezdové i běžecké lyžování. Při dobrých sněhových podmínkách jsou výlety na běžkách okolím Kutné Hory nezapomenutelné.

Domov mládeže však nežije pouze sportem. Pravidelná příprava na výuku je základem pro úspěšné absolvování studií v naší škole. V průběhu školního roku se zde uskuteční řada rozličných přednášek, soutěží, kvízů a besed.

Zájem dívek i chlapců poutají i další činnosti organizované domovem mládeže. K dispozici zde jsou šicí stroje, na kterých si děvčata šijí kostýmy pro divadelní vystoupení, jež nacvičují pravidelně před vánocemi pro děti z mateřských i základních škol. Hoši zase vyrábí různé drobné dárky z textilu, dřeva či papíru nebo lepí modely.

Rovněž o kulturní činnost je mezi ubytovanými značný zájem. Pravidelné návštěvy divadla, kina a vycházky do historických částí Kutné Hory nebo zajímavých míst v blízkém okolí jsou dalším zpestřením volného času žáků.

A nyní pár slov k provozu DM. Žáci jsou ubytováni na základě řádně vyplněné a včas podané přihlášky zákonným zástupcem. Vyrozumění o přijetí dostanou společně s nástupními pokyny a kopií Vnitřního řádu DM.

Ubytovaní, kteří se celodenně stravují, zaplatí nyní 97,-Kč /snídaně 22,-Kč, svačina 15,-Kč, oběd 32,-Kč, večeře 28,-Kč/. Cena za ubytování činí měsíčně 850,-Kč.

Domov mládeže je v provozu během školního roku kromě prázdnin, víkendů a svátků. Provoz DM začíná v neděli v 18,00 hodin a končí v pátek ve 14,00 hodin.

Ubytovaní žáci jsou povinni dodržovat Vnitřní řád DM a řídit se pokyny zaměstnanců školy. Pokud některý žák tento řád během roku výrazněji poruší, ukončí s ním vedení školy pobyt v DM.

Věříme, že žáci, kteří se rozhodnou pro pobyt v našem domově mládeže zde budou spokojeni, najdou si tu nové přátele a pozitivními podněty rozšíří okruh svých zájmů.  

Na brzkou shledanou se těší kolektiv vychovatelů domova mládeže. 

 

Kontakty

Střední odborná škola a
Střední odborné učiliště řemesel Kutná Hora

Čáslavská 202, 284 01 Kutná Hora

Elektronická podatelna: sockhkr-s.cz

Telefon: +420 327 533 411
Fax: +420 327 513 261

Email: infososkh.cz

 

Ruku v ruce s praxí

Našim žákům zajišťujeme teoretickou výuku i odborný výcvik. Velkou výhodou naší školy je spojení maturitních, učebních a nástavbových oborů do jednoho celku. Žák, který si ukousl velké sousto a nestačí na náročné maturitní studium, může bez problémů přejít do oboru s výučním listem. Naopak vyučení, kteří chtějí získat i maturitu, mohou u nás pokračovat v nástavbovém studiu.

partnervideo

©2024 SOŠ a SOU řemesel Kutná Hora. All Rights Reserved.

Search